Gemeente Kapelle neemt afscheid van regenboogambassadeur François
François zet zich sinds 2021 in als ambassadeur voor de LHBTI-community in de gemeente Kapelle. Maar kan door zijn werkzaamheden als eigen ondernemer beide functies niet meer combineren. De gesprekken met een nieuwe kandidaat zijn al in volle gang.
Regenboogambassadeur François over zijn rol als regenboogambassadeur: “Terugkijkend op de rol als ambassadeur heb ik mooie connecties gemaakt. Mooie gesprekken gehad en het leukste wat ik heb mogen doen was het voorlichting geven op school. Ook de samenwerking met Maxim was super, we vulden elkaar goed aan en hebben veel van elkaar kunnen leren.”
Een belangrijke rol
De afgelopen jaren heeft François zich, samen met collega-ambassadeur Maxim, een sterk netwerk opgebouwd met scholen, kerken en maatschappelijke organisaties in de gemeente én daarbuiten. Naast dat ze zijn aangesloten bij diverse bijeenkomsten van LHBT-netwerk Zeeland, vertegenwoordigden ze de gemeente Kapelle op Roze Zaterdag in Goes. Ook jureerden zij voor de Zeeuwse Parel, een prijs voor de persoon of organisatie die zich op een bijzondere manier heeft ingezet om de acceptatie van seksuele diversiteit in Zeeland te bevorderen. Een belangrijke rol en waardevolle initiatieven waar Gemeente Kapelle erg blij mee is. Wethouder Annebeth Evertz nam in François' bakkerij afscheid van hem en overhandigde hem een bosje bloem als dank voor zijn inzet.
Opvolger is al in gesprek
Binnen Gemeente Kapelle ligt het plan om een nieuw inclusie- en diversiteitsbeleid op te stellen. Om die reden is ervoor gekozen om het ambassadeurschap breder in te zetten. Er lopen al verschillende gesprekken voor een ambassadeur rondom inclusie en diversiteit.
Diversiteit in de gemeente Kapelle
In de gemeente Kapelle willen we dat iedereen zichzelf kan en mag zijn. Wij koesteren diversiteit; iedereen is uniek en al die unieke personen maken de gemeente Kapelle tot wat zij is. De gemeente Kapelle heeft in 2021 twee regenboogambassadeurs aangesteld. Deze ambassadeurs zetten zich op vrijwillige basis in om de gemeente Kapelle LHBTI-vriendelijker te maken.